Naujienos

Jau greitai

 

 

 

 

Kontaktai

 

El. pastas

evakuacija@mail.com

 

 

 

Pirminių gaisro gesinimo priemonių panaudojimas gaisro židinio gesinimui

 

        Ypatingai svarbu pradėti gesinti gaisrą pačioje pradžioje. Pirmąją minutę gaisrui gesinti pakaks ir litro vandens, antrąją reikės dešimties, trečiąją – jau šimto. Viena iš geriausių pradinių kovos su ugnimi priemonių yra gesintuvas.

Kokį gesintuvą pasirinkti?

        Universalaus gesintuvo, tinkančio visų tipų gaisrams gesinti, nėra. Gesintuvai skirstomi į keturias klases, priklausomai nuo jų naudojimo paskirties: A (medis, tekstilė), B (degūs skysčiai), C (dujos) ir D (degūs metalai).

Gaisrų kategorijos

(Visi gaisrai priklausomai nuo prigimties skirstomi

 į šias gaisrų kategorijas)

 

   

Kietų medžiagų, didesne dalimi organinės kilmės, gaisrai.

Pvz.: deganti mediena, popieriui, šiaudams, anglims, tekstilei, automobilių padangoms ir kt.

   

Degių skysčių arba medžiagų, turinčių savybę lydytis, gaisrai.

Pvz.: degant benzinui, naftos produktams, riebalams, lakams, dervai, vaškui, eteriui, alkoholiui ir kt.

   

 Dujų gaisrai.

Pvz.: degant propanui, vandeniliui, acetilenui, šviečiančioms dujoms

Degių metalų gaisrai.

Pvz.: degant ličiui, natriui, kaliui, taip pat aliuminiui ir jų lydiniams.

 

  • Miltelinis gesintuvas yra pats efektyviausias ir universaliausias, kadangi tinka gesinti degančioms kietoms medžiagoms, skystam kurui, dujoms ir prietaisams, kuriuos veikia įtampa. Užpilde nėra vandens, todėl gesintuvą galima laikyti ir neigiamoje temperatūroje. Milteliai negadina daiktų ir juos nesunku nuvalyti. Miltelių gesintuvais leidžiama gesinti iki 1000 voltų veikiančius elektros prietaisus.

  • Angliarūgštės gesintuvų veiklioji medžiaga yra anglies dvideginio dujos. Toks gesintuvas tinka gesinti gaisrą patalpose, kuriose esama brangios technikos ir elektroninių prietaisų (laboratorijose, servisuose, telefono stotyse).

  • Putų gesintuvas tinka gesinti degantį medį, popierių, tekstilę, alyvą, benziną, plastmasę, riebalus, bitumą ir gumas.

 

Kaip naudoti gesintuvą?

 

 

        Visų pirma reikia susipažinti su gesintuvo instrukcija, kuri priklijuota ant gesintuvo korpuso. Joje dažniausiai piešinėliais nurodyta, kaip galima gesinti ir kaip naudoti gesintuvą. Visų gesintuvų paleidimo būdas yra panašus: reikia nutraukti plombą ir ištraukti apsauginį kaištį, gesintuvo žarnelę su difuzoriumi nukreipti į gaisro židinį ir nuspausti rankenėlę. 

Užgesinę ugnį stebėkite gaisravietę, kad ji vėl neužsiliepsnotų.

 

Nedegus audeklas

 

            Nedegieji audeklai dažniausiais gaminami iš stiklo pluošto. Tai nedideliam gaisro židiniui ir medžiagoms, degančioms be oro gesinti naudojamas nedegus užtiesalas. Gali būti įvairių dydžių: 1,5x2 m; 2x2 m. Veikia izoliavimo principu. Pasižymi ilgalaike eksploatacija. Uždengus tokiu užtiesalu degančią medžiagą degimo zonoje susidaro deguonies trūkumas. Pritrūkus deguonies, degimas nutrūksta. Ši gesinimo priemonė yra efektyvi gesinant užsidegusius žmogaus drabužius.

 

 

 

Pastatų vidaus gaisrinis vandentiekis

 

        Pastatuose įrengiamas gaisrinio vandentiekio tinklas su gaisriniais čiaupais. Jis turi būti tvarkingas, kartą per metus jį reikia patikrinti: nuleisti vandenį iš kiekvieno čiaupo, įsitikinti, kad jie nesurūdiję, netvarkingus čiaupus suremontuoti arba pakeisti, gaisrines žarnas – perkantuoti. Žarnos turi būti suvyniotos į dvigubas rites, turėti tvarkingus antgalius (purkštuvus). Jos turi būti pastoviai pajungtos prie gaisrinio vandentiekio atšakų. Gaisriniai čiaupai įtaisomi administraciniuose pastatuose, gamybinėse ir sandėliavimo patalpose. Vandentiekio čiaupų spintelės turi būti tvarkingos ir nudažytos pagal standarto reikalavimus, o ant durelių – aiškiai pažymėtas raidžių indeksas „GČ“ arba grafinis ženklas. Priėjimai prie  gaisrinių čiaupų turi būti laisvi ir neužkrauti. Kartais gaisrinių čiaupų spintelėse laikomi ir gesintuvai, tada ant jų turi būti papildomas ženklas „Gesintuvas“. Spintelėse gali būti įtaisyti ir rankinės gaisro signalizacijos mygtukai bei priešgaisrinio vandens siurblio paleidimo mygtukai. Priešgaisrinis vandens siurblys reikalingas vandens slėgio priešgaisriniame vandentiekyje padidinimui (toks siurblys naudojamas aukštuminiuose pastatuose).